Preloader Image animate3

Robotik ve Yapay Görme Destekli Kalite Kontrol Sistemi

Robotik ve Yapay Görme Destekli Kalite Kontrol Sistemi, otomatik görme ile makinelere, robotlara, otonom cihazlara analiz etme ve algılama yetkinliği kazandıran; üretim süreçlerinde sürekli iyileştirme ve sürdürülebilirlik kazandıran bir ileri teknolojidir. Öncelikle beyaz eşya, seramik, tekstil ve elektronik devreler gibi ürünlerin kalite kontrol süreçlerinde kullanılmaktadır. Bunların yanında üretim ve kalite kontrol süreçlerinin olduğu her aşamada uygulanabilir bir sistemdir.

PCB Hata Tespiti

PCB imalatında kalite güvencesi için sadece nanometre kalınlığında kaplamaların ölçülmesi gerekir. Visea, hem monte edilmiş hem de monte edilmemiş PCB'ler, sert ve esnek PCB'ler üzerindeki en ince yüzey kaplamalarındaki hataları tespit etmek için tasarlanmış hata tespit sistemi sunmaktadır.

PCB giriş denetimi, PCB üretim hattının nihai ürününün kalitesinin kusursuz olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, bu nedenle, PCB tasarımlarında yer alan her parça ve bileşenin, herhangi bir nihai montajın parçası olmadan önce malzeme denetiminden geçmesi esastır.​ Sıkı bir PCB giriş denetimi süreci, bileşenlerin sorunlu bir şekilde gönderilmemesini sağlar. ​​